Kedves Szülők, Diákok!

Az alábbi linkre kattintva megtekinthetők az idei Eötvös-napok eredményei:

Eötvös-napok eredményei 2016.

Gratulálunk minden résztvevőnek! Jövőre is szeretettel várunk mindenkit!

EÖTVÖS NAPOK 2015
EREDMÉNYEK

Rajzpályázat

I. kategória 1 – 2. évfolyam

1.
helyezett:
Fekete Dóra
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Szabó Márta
2.
helyezett:
Mali Gyula
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Szabó Márta
3.
helyezett:
Kató Zoé
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Szabó Márta


II. kategória 3 – 4. évfolyam

1.
helyezett:
Szajkó Sándor
Dózsa György Általános Iskola, Komárom
Felkészítő tanár: Diós Ildikó
2.
helyezett:
Limpár Csenge
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Horváth Magdolna
3.
helyezett:
Jónás Kristóf Adrián
Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Kapa Melinda


III. kategória 5 – 6. évfolyam

1.
helyezett:
Bula Bianka Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Kapa Melinda
2.
helyezett:
Karcz Dorka Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Kapa Melinda
3.
helyezett:
Kónya Kata Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Kolonics Péter


IV. kategória 7 – 8. évfolyam

1.
helyezett:
Szakács Rebeka Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Kolonics Péter
2.
helyezett:
Vitek Viktória Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Partosné Tóth Major Krisztina
3.
helyezett:
Kara Noémi Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Felkészítő tanár: Kolonics Péter
Különdíj: Toplak fanni Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Oroszlány
Felkészítő tanár: Nagygyörgy Lászlóné


V. kategória 9 – 10. évfolyam

1.
helyezett:
Rimaszéki Ágnes Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom
Felkészítő tanár: Vörösné Gurin Izabella
2.
helyezett:
Halmágyi Júlia Talentum Iskola, Tata
Felkészítő tanár: Szigetvári Krisztina
3.
helyezett:
Ágoston Sára Luca Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom
Felkészítő tanár: Vörösné Gurin Izabella

Szavalóverseny 1 – 2. évfolyam

1. helyezett:
Goda Boglárka
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Vörös Mira
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tatabánya
3. helyezett:
Várkonyi Olivér
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tatabánya


Szavalóverseny 3 – 4. évfolyam

1. helyezett:
Amschl Eszter Zoé
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tatabánya
2. helyezett:
Vágó Kata
PÁIÓBK Kincses József Általános Iskola, Kesztölc
3. helyezett:
Ákosi Kaludia
Eötvös József Általános Iskola, Dorog


Szövegelő 2 – 4. évfolyam

1. helyezett:
Holyba Kata Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
Szivek Anikó Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Guth Bálint Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Móra Martin Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Kara Bianka Általános Iskola, Dág
Baumann Noémi Általános Iskola, Dág
Különdíj:
Benkő Dorina Gárdonyi Géza Általános Iskola, Tokodaltáró
Baumann Noémi Gárdonyi Géza Általános Iskola, Tokodaltáró
Jurácsik Lili Eötvös József Általános Iskola, Dorog

Helyesíró verseny 3. évfolyam

1. helyezett:
Lévai Levente Eötvös József Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Makk Renáta Tokodi Hegyeskő Általános Iskola, Tokod
3. helyezett:
Székely Enikő Eötvös József Általános Iskola, Dorog

Helyesíró verseny 4. évfolyam

1. helyezett:
Szolnoki Panna
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tatabánya
2. helyezett:
Szax Barbara
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Meszes Márton
Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog

Matematika verseny 3. évfolyam

1. helyezett:
Bereczki Hanna
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tatabánya
2. helyezett:
Marosvölgyi Bertalan
Petőfi sándor Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Jaczkó Lili
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tatabánya
3. helyezett:
Papik Ákos
Általános Iskola, Dág
3. helyezett:
Berecz Balázs
Eötvös József Általános Iskola, Dorog


Matematika verseny 4. évfolyam

1. helyezett:
Gyurina Bercel
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tatabánya
2. helyezett:
Sajtos Liliána
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Fehér Orsolya
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
Kodila Szabolcs
Kodály Zoltán Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola, Tatabánya


Matematika verseny 8. évfolyam

1. helyezett:
Gaál Gergő
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Pongrácz Dániel
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Molnár Ábel
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog

Angol nyelvi verseny két tanítási nyelvű 3 – 4. évfolyam

1. helyezett:
Bartus Kinga, György Eszter, Kele Petra, Marsi Réka
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Madarász Dávid, Meczger Sára, Nagy Alíz, Tóth Anna
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Bakos Rebeka, Balatoni elizabet, Kocsis Krisztina, Szabó Virág,
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
Harmath Levente, Mikus Dalma, Németh Tamás, Szabó Csaba,
Eötvös József Általános Iskola, Dorog

Angol nyelvi verseny két tanítási nyelvű 5. évfolyam

1. helyezett:
The Three Soldiers
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Fast Girls
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Jelly Belly Beans
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
Egyéni verseny:
1. helyezett: Kovács Fanni
2. helyezett: Molnár Eszter
3. helyezett: Giczi Laura

Anyanyelvelő

1. helyezett:
PÁBIÓK Kincses József Általános Iskola, Kesztölc
2. helyezett:
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Eötvös József Általános Iskola, Dorog

Német nyelvi verseny 7. évfolyam

1. helyezett:
Flashár Anna
Kőkúti Általános Iskola. Tata
2. helyezett:
Baranyai Hanna
Kőkúti Általános Iskola. Tata
3. helyezett:
Beluzsár Levente
Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom
4. helyezett:
Sztulik Debóra
Eötvös József Általános Iskola, Dorog

Német nyelvi verseny 8. évfolyam

1. helyezett:
Szabó Menta
Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom
2. helyezett:
Prohászka Eszter
Kőkúti Általános Iskola, Tata
3. helyezett:
Keil Eszter
Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom
4. helyezett:
Hegedűs Péter
Kőkúti Általános Iskola, Tata
5. helyezett:
Balogh Rebeka
Eötvös József Általános Iskola, Dorog

Angol nyelvi verseny 5. évfolyam

1. helyezett:
Árendás Gergő
Kőkúti Általános Iskola, Tata
2. helyezett:
Szűcs Gábors
Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Csuport Ákos
PÁBIÓK Kincses József Általános Iskola, Kesztölc
4. helyezett:
Juhász Lili
5. helyezett:
Raczkó Dávid Attila
6. helyezett:
Simon Sára
7. helyezett:
Melecskei Mihály
8. helyezett:
Kővári Anna
9. helyezett:
Gyurányi Bernadett

Angol nyelvi verseny 6. osztályosoknak

1. helyezett:
Lieber Csenge
Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom
2. helyezett:
Molnár tamás
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Zink Luca
4. helyezett:
Menárik Adrienn
5. helyezett:
Fehér Héra
6. helyezett:
Ernszt Nóra
6. helyezett:
Székely Marcell
7. helyűezett:
Huszárik Patrik
8. helyezett:
Polefkó Andrea
9. helyezett:
Pap Vanessza Melani
10. helyezett:
Szili Nikolett
11. helyezett:
Kovács Mirjam
12. helyezett:
Jousif Dzsemila

Angol nyelvi verseny 7. osztályosoknak

1. helyezett:
Fésűs Dávid
Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Ledzényi Lea
Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom
3. helyezett:
Berényi szabolcs
Árpád-házi Szent Erzsébet Középiskola, Óvoda és Általános Iskola, Esztergom
4. helyezett:
Farkas Szidónia
5. helyezett:
Szezech Bora
6. helyezett:
Sipőcz Melinda
7. helyezett:
Tóth Anna
8. helyezett:
Hajnal Emese Flóra
9. helyezett:
Pózmány Zsófia

Angol nyelvi verseny 8. osztályosoknak

1. helyezett:
Sztoján Bálint
Leányvári Általános Iskola – Grundschule
2. helyezett:
Hegedűs Roxána
Eötvös József Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Sütő Brigitta
PÁBIÓK Kincses József Általános Iskola, Kesztölc
4. helyezett:
Mócsai Dominik
5. helyezett:
Csenke Dániel
6. helyezett:
Sipos Trisztán
7. helyezett:
C. Fanni
8. helyezett:
Bujáki Zsuzsanna
9. helyezett:
Kara Noémi
10. helyezett:
Molnár Csanád
11. helyezett:
Madarász Petra
11. helyezett:
Papp Domonkos
12. helyezett:
Turák Antónia
13. helyezett:
Molnár Álmos
14. helyezett:
Pál Zoltán
15. helyezett:
László Barnabás
16. helyezett:
Kovács Dániel

Bölcs Bagoly matematikaverseny

1. helyezett:
Partos Dorka
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
Szaturi Tia
Zrínyi Ilona Általános Iskola, Dorog
2. helyezett:
Karcz Dóra
Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog
3. helyezett:
Kimmel Tibora
Zrínyí Ilona Általános Iskola, Dorog
Kollár Zsanett
Eötvös József Általános Iskola, Dorog

Történelem verseny

1. helyezett:
Leányvári Általános Iskola – Grundschule
2. helyezett:
Zrínyi Ilona Általánois Iskola, Dorog
3. helyezett:
Petőfi Sándor Általános Iskola, Dorog

Háziversenyek

Lábtenisz 5-6. évfolyam

1. helyezett: Farkas Bálint – Molnár Tamás – Kapás Máté
2. helyezett: Manger Adrián – Barna Gergő
3. helyezett: Uracs Bertold – Ludmann Antal

 

Hét vezér választás

Fővezér:
Tillich Tamás 1.c
Vezérek:
Gáspár Lili 1.a
Belányi Attila 1.a
Szabó Anna 2.b
Szabó Anna 2.b
Jurácsik Lili 2.b
Hartmann Petra 2.b
Lampert Dominik 2.b

 

Csocsó bajnokság

1. helyezett: Szepesi Tamás – Domahidi Zsolt
2. helyezett: Gaál Gergő – Kolozsvári Barnabás
3. helyezett: Valek Bálint – Németh János

Főzőverseny

1. helyezett:
Konyha ördögei
sertéspörkölt gyúrt tésztával
2. helyezett:
Cukorcsirke
csirkefalatok zöldséges sajtos rizságyon
3. helyezett:
Csoki Majmok
gulyás
Különdíj:
Terminátor
kürtős kalács

Aszfaltrajzverseny (alsó tagozat)

1. helyezett: Lilli Patrícia – Kontra Zoé 1.b
2. helyezett: Limpár Csenge – Árkosi Klaudia 4.b
3. helyezett: Kató Zoé – Tóth Miriam 1.c

Aszfaltrajzverseny (felső tagozat)

1. helyezett: Minczér Margaréta – Büki Melinda 8.a
2. helyezett: Kara Noémi – Borsos Laura 8.b
3. helyezett: Gazda Nikolett – Turák Antónia 8.b

Kerékpáros ügyességi verseny

Az időjárás nyert
Elmosta az eső

 

 

Kosárlabda

I. helyezett: Töltött Káposzta
II. helyezett: Újpesti Bénák
III. helyezett: Diszkópatkányok

Foci bajnokság

Az időjárás nyert
Elmosta az eső

3 – 4. osztályosok műveltségi vetélkedője

I. helyezett: Csipet – Csapat 3.b
II. helyezett: Fürge Ürgék 4.a
III. helyezett: Nyerő 30 4.b

Felsős Évfolyam vetélkedő

I. helyezett: 6. évfolyam
II. helyezett: 8. évfolyam
III. helyezett: 7. évfolyam

 

Kosármeccs
Tanár : diák
14 : 8

Focimeccs
Tanár : diák
3 : 3

Kérem, hogy ha valaki valamilyen hibát, vagy elírást észlel,
az jelezze a info@eotvosdorog.hu drótposta címen!
Köszönettel: Szerkesztő

Eötvös napok 2015

A programokról további információk a pénteki programok után találhatók!

Május 13. szerda
Időpont Program
800 “Ahogytetszikország”-5.b osztály előadása
1400 Tanár- diák kosárlabda mérkőzés
1600 “1985”
Kiállítás megnyitó

 

Május 14. csütörtök
Időpont Program
730 Gyülekező – az iskola körbeölelése
800 Megnyitó
900 “Pillanatképek az iskolai életből”-
pedagógusok előadása
1000 Főzőcske
Tűzzománcozás
Lábtenisz
Csocsóbajnokság
Kísérletek (fizika, kémia)
Filmklub
Számítógépes játékok
Műveltségi vetélkedő 3-4 évf.
Programok alsó tagozat részére:
Nemezelés
Ügyességi versenyek
Halász, vadász verseny
Rovásírás
Rovásírás, jelképek, könyvjelző
Fényképezés
Kenyérlepény sütés
Süvegkészítés
Karkötőkészítés
1400 Évfolyam vetélkedő felső tagozat részére
“30”év

 

Május 15. péntek
Időpont Program
800 Tanár- diák foci
900 Aszfaltrajz
Foci házi bajnokság
Kerékpáros ügyességi verseny
Kosárlabda mérkőzések
Számítógépes játékok
Hét vezér- választás – alsó tagozat
Rejtvényfejtés 1-4. évf.
1000 Számháború
Buborékvarázs
1100 Kísérletek (fizika, kémia)
Táncház
1400 Tóth Andi koncert

 

Iskolák közötti versenyek
Időpont Program
900 Szavalóverseny 1-4.évf
Helyesíró verseny 3-4. évf.
Matematika verseny 3-4. évf.
Angol nyelvi verseny 3-4.b
Szövegelő ( szövegalkotó ) 2-4. évf.
Anyanyelvelő
Matematika verseny 8.
Német nyelvi verseny 7-8. évf.
Angol nyelvi verseny 5-8. évf.
Bölcs Bagoly matematikai verseny – döntő
1100 Történelem verseny

MEGHÍVÓ!

Eötvös József Általános Iskola fennállásának
30. évfordulója
alkalmából zajló rendezvénysorozat részeként
megrendezésre kerülő hangversenyünkre.

Időpont: 2015. május 12. 10 óra
Hely: az iskola AULÁja

Fellépnek az iskola volt diákjai:

ERDŐS ATTILA (ének) erdos
KÁLVIN BALÁZS (zongora) kalvin
Vendégművész: BOJTOS LUCA (ének) bojtos

Erdős Attila és Kálvin Balázs – volt eötvösös diákok – a Zeneművészeti Egyetem jelenlegi és volt diákjaira intézményünk volt és jelenlegi tanulói, nevelői büszkeséggel tekintenek. Attila ének szakon végzi tanulmányait, Balázs zongora szakon végzett. Mind kettőjük rendkívüli tehetséggel megáldott művész ígéretek, sok sikeres fellépéssel a hátuk mögött.

ELÉG A KÖNYVEKBŐL?
ELÉG AZ ISKOLÁBÓL?
AKKOR EZ PONT NEKED VALÓ!!!!!

“AHOGYTETSZIKORSZÁG”

ahogy3

JELENET
AZ 5. B OSZTÁLY ELŐADÁSÁBAN
IDŐPONT: 2015. MÁJUS 13. 8 ÓRA
HELYSZÍN: AULA

AHOGYTETSZIKORSZÁG

SZEREPOSZTÁS

Ricsi:
GREMSBERGER EDVIN
Édesapa:
OLÁH DÁVID
Édesanya:
PÉCSI ANNA
Szomszéd:
SZIVEK SZILVIA
Király:
BUNA MÁTÉ
Királyné:
CSILIK ZSÓFIA
Fiúk:
BARTL PÉTER
HORVÁTH LÓRÁNT
KOLOZSI KORNÉL
VÁNCZA KRISTÓF
VERES DÁNIEL
Lányok:
BAGÓ LILIÁNA
FARAGÓ REGINA
GICZI LAURA
KOVÁCS FANNI
MOLNÁR ESZTER
SZABÓ DORKA
Kisfiú:
MECZGER MÁTÉ
Bemondók:
FEHÉR DOROTTYA
GUBALA SAROLTA
Színfalak mögött:
CZUTH ZOÉ
KAJTÁR ESZTER
KECSKÉS DORINA
LÉVAI PETRA
MILE SÁRA

Rendezte:
KAMBUROVA
SZŐKE IRÉN

evfordulo

Felsős évfolyam vetélkedő
2015. május 14. 14 – 15 óra

Előzetes feladatok
Minden felsősnek látszódjon az öltözéken, a külsején, hogy a
30. szülinapot ünnepeljük.
(pólón a 30-as szám, arcfestés stb. …)

Minden évfolyam keresse meg a
legidősebb Eötvös iskolában végzett tanulót.
Meg kell Őt hívni (május 14.) délutánra és be kell mutatni.

Minden évfolyam keressen egy
30 éves (1985-ben) Eötvös iskolában végzett tanulót.
Meg kell Őt hívni (május 14.) délutánra és be kell mutatni.

Minden évfolyam hozzon magával 3 db RUBIK kockát.

A dorogi Eötvös József Általános Iskola
ebben az évben is megrendezi hagyományos
EÖTVÖS NAPI tanulmányi versenyeit. 

A verseny helyszíne:
Eötvös József Általános Iskola
2510 Dorog, Borbála ltp. 8.
Telefon: 33 – 509 – 540
Fax: 33 – 509 -541

E-mail: eotvosiskola@dorog.hu

ALSÓ TAGOZAT

Szavalóverseny 1-4. évfolyam részére

Nevezés:
Évfolyamonként 2 fő
Nevezési feltétel:
A kedvenc versem: Egy szabadon választott vers magyar szerzőtől
(nem szerepelhetnek a tankönyvi memoriterek)
Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

Helyes író verseny 3-4. évfolyam részére

Nevezés:
Évfolyamonként 2 fő
Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

Matematika verseny 3-4. évfolyam részére

Nevezés:
Iskolánként és évfolyamonként 2 fő
Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

Angol nyelvi verseny
DOKI Zrínyi- és Eötvös- iskola angol két tanítási nyelvű
3-4-5.osztályosok részére

Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

Szövegelő (szövegalkotó) verseny 2-4. évfolyam részére

Nevezés:
Évfolyamonként 2 fő jelentkezését várjuk.
Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

FELSŐ TAGOZAT

Matematikaverseny 8. évfolyam részére

Szerkesztő eszközök, számológép hozható!
Iskolánként 2 fő jelentkezését várjuk.
Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

Anyanyelvelő
Nyelvi-irodalmi vetélkedő

Nevezés:
Iskolánként 4 fő
A csapat összetétele:
évfolyamonként egy-egy tanuló
Előzetes feladatok:
– Születésnapi köszöntő vers alkotása (iskolánk 30 éves) (Jól fog esni!)
– Nézegessétek iskolánk honlapjának fotógalériáját!
Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

Német nyelvi verseny 7 – 8. évfolyam részére

Iskolánként és évfolyamonként 2 fő jelentkezését várjuk.
(akik nem nemzetiségi iskolában tanulják a németet)
A verseny két részből áll:
1. Olvasás utáni szövegértés
2. Nyelvhelyességi (teszt) feladatok megoldása
Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

Angol nyelvi verseny 5 – 8. évfolyam részére

Nevezés:
Évfolyamonként 2 tanuló jelentkezését várjuk, akik
– heti 3 órában tanulják a nyelvet 4. évfolyamtól
– nem töltöttek 3 hónapnál hosszabb időt angol nyelvterületen
– egyik szülője sem angol anyanyelvű
A verseny a New Project tankönyvcsalád szókincsére és nyelvtani anyagára épül
Csak írásbeli verseny lesz.
Időpont:
2015. május 15. péntek 9.00 óra

Történelem verseny

Témaköre:
Az I. világháború (1914-1918)
Nevezés:
4 fős csapatok jelentkezését várjuk.
Időpont:
2015. május 15. péntek 11.00 óra

“BÖLCS BAGOLY” MATEMATIKA LEVELEZŐS VERSENY DÖNTŐJE

A DOKI ISKOLÁINAK (Eötvös, Petőfi, Zrínyi) 6. ÉVFOLYAMAI RÉSZÉRE
A döntőben résztvevő versenyző személyre szóló meghívót kapnak!
Időpont:
2015. május 15. péntek 9:00 óra

A felsorolt versenyekre a jelentkezési határidő:
2015. május 6. (szerda)
A jelentkezéseket a fent látható e-mail címre, Egri Tiborné részére várjuk.